Męska Sfera  

Serwis dla mężczyzn - zdrowie, seks, życie. Informacje i porady. Teksty od podstawowych o wiązaniu krawatów, używaniu prezerwatywy, do poważniejszych o seksie czy raku prostaty lub grzybicy penisa. Generalnie informacje dla mężczyzn w każdym wieku, dla tych młodych i dla ... dorosłych.
Jak się okazuje tematyka męska jest doskonałym źródłem wiedzy dla kobiet. W związku z powyższym zapraszamy wszystkich. Ważne jednak aby nasi czytelnicy byli pełnoletni ze względu na charakter wielu tekstów.

edgars
 
EdgarS: Ostre danie… www.msfera.pl/ostre-danie.html Ciekawostki i przepis na Cytrusowe kotlety wieprzowe z TABASCO® Jalapeno (dla lubiących jedynie delikatne pieczenie papryczek). Palce lizać :)
 

edgars
 
EdgarS: Rozmiar piersi ma znaczenie www.msfera.pl/rozmiar-piersi-ma-znaczenie.html
W życiu faceta ważne są dwie rzeczy - cycki. Jaki powinien być rozmiar piersi? Kobiece piersi to coś w rodzaju magii, swoistego przyciągania, być może nawet czegoś na kształt grawitacji, która powoduje u osobników płci męskiej wyraźne zaburzenia koncentracji... niezależnie od rozmiaru. Czy faktycznie niezależnie?
 

edgars
 
EdgarS: Wieczór panieński z… penisem www.msfera.pl/wieczor-panienski-z-penisem.html
Rosnąca społeczna siła kobiet oraz ich nowe role w strukturze społecznej wymusiły na Zachodzie przemianę rytuałów, które są nierozłącznie związane z zamążpójściem. Dlatego w 80. Latach XX wieku pojawiają się wieczory panieńskie, w trakcie których, zamiast siedzieć w mieszkaniu i kontemplować przedmałżeńskie prezenty, kobiety ruszają do centrów miast, aby w miejscach publicznych wyczyniać podobne do męskich harce i swawole.
 

edgars
 
EdgarS: Czy jesteś zdradzany? www.msfera.pl/czy-jestes-zdradzany.html

W naszym społeczeństwie zdrady i romanse są „praktykowane" po cichu dla przyjemności i publicznie tępione. Mimo to zdrada jest idealnym tematem medialnym, może być ciekawa, efektowna, emocjonująca, pełna zwrotów akcji, nieprzewidywalnych rozwiązań. Z naukowego punktu widzenia kwestia zdrady jest tematem raczej niewdzięcznym, bardzo trudno jest bowiem uzyskać rzeczywisty ogląd sytuacji. Wszelkie badania dotyczące zdrad nie są miarodajne, albowiem dotyczą sfery intymnej, o której nie rozmawiamy zbyt często.

Czy jesteś zdradzany? www.msfera.pl/czy-jestes-zdradzany.html
 

edgars
 
EdgarS: Orgia www.msfera.pl/orgia.html

Orgia to temat szalenie szeroki i opisywany na różne sposoby. Pojecie to funkcjonuje od czasów starożytnych i generalnie znaczy to samo i dzisiaj, choć często więcej i ostrzej. Oczywiście teoretycznie bo ciężko raczej spotkać kogoś to pamięta ówczesne „zabawy". Tym razem podejdziemy do tematu  nieco inaczej. Przedstawimy kilka informacji o orgiach i tak zwanych orgiach z prasy brukowej. Uwierzcie, czasem to prawdziwa rewelacja.

Zanim jednak przedstawimy „doniesienia prasowe", zobaczmy jak najczęściej definiowana jest orgia. To zazwyczaj spotkanie, podczas którego bodźce seksualne są potęgowane na skutek działania alkoholu i środków odurzających, zaś formy realizowania seksualności osób uczestniczących w niej naruszają normy oraz zasady etyczne, co jest powodem preferencji różnych, często nietypowych form aktywności w zakresie seksu, np. seksu grupowego, prostytucji, gwałtów itp.

Bankier organizował orgie! Ma małego penisa, ale...

Orgia www.msfera.pl/orgia.html
 

edgars
 
EdgarS: Seks oczami trzydziestolatków www.msfera.pl/seks-oczami-trzydziestolatkow.html

Co naprawdę dzieje się w polskiej sypialni? Czy kochając się towarzyszą nam kompleksy? Skąd się biorą? I czy tak naprawdę musimy czekać aż do trzydziestki, aby  - będąc kobietą - poczuć się atrakcyjną, a będąc mężczyzną - zrozumieć kobietę w łóżku?Po długiej i mroźnej zimie wreszcie doczekaliśmy się iście letnich temperatur. Długi majowy weekend dopieścił nas gorącym słońcem, pobudzając ochotę na dłuższe urlopy, odpoczynek, relaks, no i oczywiście na seks. Kiedy bowiem za oknem cieplej - nasze ciało wydziela więcej feromonów, przyciągających partnera, wzrasta libido, a wraz z nim częstotliwość kontaktów seksualnych. Te szczególnie intensyfikują się podczas urlopów, kiedy mamy więcej energii, siły, no i czasu dla siebie.

Podczas gorących dni i nocy nasz seks, a właściwie wyobrażenie o nim, w jej oczach różni się jednak nierzadko od tego, w oczach jego...

Seks oczami trzydziestolatków www.msfera.pl/seks-oczami-trzydziestolatkow.html
 

edgars
 
EdgarS: Dieta dla Twojej grupy krwi www.msfera.pl/dieta-dla-twojej-grupy-krwi.html

Dlaczego, uznane za niezdrowe, czerwone mięso jest jak najbardziej prawidłowym pokarmem dla części z nas? Dlaczego zdrowe mleko nie służy każdemu? Na takie i podobne pytania odpowiada bezpośrednio Twoja grupa krwi, która wpływa na Twoją dietę. Przeczytaj i zastanów się, czy coś w tym jest. Prezentujemy poniżej diety dla grup: 0, A, B, AB.

Dieta dla Twojej grupy krwi www.msfera.pl/dieta-dla-twojej-grupy-krwi.html
 

edgars
 
EdgarS: Seksoholicy są wśród nas www.msfera.pl/seksoholicy-sa-wsrod-nas.html

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że wśród twoich znajomych mogą być ludzie uzależnieni od seksu? Uzależnienia od miłości, seksu i pornografii często nakładają się na siebie u jednego człowieka. I choć może tego nie zauważamy to w otoczeniu każdego z nas jest wielu seksoholików. A może dotyczy to i ciebie?

Jakie są objawy uzależnienia od seksu?

Seksoholicy są wśród nas www.msfera.pl/seksoholicy-sa-wsrod-nas.html
 

edgars
 
EdgarS: Battlefield 3: Rosjanin www.msfera.pl/battlefield-3-rosjanin.html

Już 18 kwietnia na półki polskich księgarń trafi powieść sensacyjna autorstwa Andy'ego McNaba i Petera Grimsdale'a - Battlefied 3: Rosjanin. Książka oparta jest na motywach bestsellerowej gry komputerowej firmy Electronic Arts / DICE - Battlefield 3, nie stanowi jednak bezpośredniej, liniowej fabularyzacji rozgrywki.
 

edgars
 
EdgarS: Zadatek czy zaliczka www.msfera.pl/zadatek-czy-zaliczka.html

Zadatek czy zaliczka? Pytanie, które zadajemy sobie zazwyczaj zbyt późno. Sprawa teoretycznie trywialnie prosta, a jednak ciągle wielu z nas wpada w pułapkę. Którą z tych form przedpłaty wybrać? Wszystko zależy od tego co kupujemy i czy rzeczywiście mamy 100% pewność podejmowanej decyzji.

Zadatek czy zaliczka www.msfera.pl/zadatek-czy-zaliczka.html
 

edgars
 
EdgarS: Fiat Panda, Kia Picanto, Volkswagen Up! www.msfera.pl/fiat-panda-kia-picanto-volkswagen-…
 

edgars
 
EdgarS: Randki online www.msfera.pl/randki-online.html

Generalnie dla każdego, niezależnie od orientacji i upodobań. począwszy od zwykłego flirtu, do technik bardziej zaawansowanych :)
 

edgars
 
EdgarS: Mazda 6 www.msfera.pl/mazda-6.html

Mazda 6 w obecnym kształcie obecna jest na rynku od 2010 roku. To sporo czasu i wady wszelkiego rodzaju z którymi często mamy do czynienia w nowych samochodach tutaj nie istnieją. Stonowana bryła nadwozia pozbawiona jest ekstrawagancji. Jedyna jaką dostrzegam to jasne klosze reflektorów przednich i tylnych, które na tle ciemnej karoserii nadają trochę dynamiki.
 

edgars
 
EdgarS: Toyota IQ www.msfera.pl/toyota-iq.html
Gdy Toyota IQ pojawiła się na rynku wróżono jej wielki sukces. No cóż, tak się nie stało przynajmniej w Europie do której przypływa z fabryki w Japonii. Może gdyby produkcja była na Starym Kontynencie byłoby inaczej, a tak za zabawkę kosztującą ponad 50 tysięcy złotych nie każdy chce zapłacić. Tym bardziej teraz, gdy prestiż marki mocno ucierpiał.
 

edgars
 
EdgarS: Kobieta cię zmieni www.msfera.pl/kobieta-cie-zmieni.html

Najczęściej, kiedy kobieta mówi, że trzeba porozmawiać, mężczyzna myśli w popłochu: „Nie, tylko nie to!" To taka sama reakcja jak podczas pierwszej wyprawy na polowanie: „Co? Zabić zwierzę? Ja mam to zrobić? A jak ono mnie dopadnie?" Strach, stres, niepewność, jak sie zachować. Nauczyliśmy się jednak tego, możemy więc także nauczyć się zasad, jakich wymagają udane związki, jakich wymaga nowy zawód.

Dzisiaj problem udanych związków to nie pieniądze, chociaż nierzadko może nam sie tak wydawać. Dzisiaj w intymnych kontaktach chodzi o wzajemne zaspokajanie potrzeb emocjonalnych, a w wypadku kobiet są one dziś inne niż pięćdziesiąt lat temu. Zmieniły sie także emocjonalne potrzeby mężczyzny. Jesteśmy inną generacją niż przed pół wiekiem. Zmienił sie świat, a wraz z nim także i nasze oczekiwania.

Kobieta cię zmieni www.msfera.pl/kobieta-cie-zmieni.html
 

edgars
 
EdgarS: Randki on line dla każdego. 30 milionów użytkowników www.msfera.pl/randki-online.html
 

edgars
 
EdgarS: Dacia Duster - tani SUV www.msfera.pl/dacia-duster-tani-suv.html

Dacia Duster pojawiając się na rynku zachwiała całkowicie segmentem małych SUV-ów. I to nie tylko z powodu ceny, bo ta jest szokująco niska, ale stosunkiem jakości do tej ceny. Niecałe 40 tysięcy złotych za najtańszą wersję Dustera to niewiele. Oczywiście znajdą się malkontenci, którzy będą głośno krzyczeć, że za te pieniądze lepiej kupić coś używanego, ale moim zdaniem niesłusznie.
 

edgars
 
EdgarS: Seks: mechaniczny czy spontaniczny www.msfera.pl/seks-mechaniczny-czy-spontaniczny.html

Sekret udanego seksu polega na urozmaiceniu. Kobieta chce, by za każdym razem seks był choć trochę inny. Mężczyźni tego nie rozumieją, ponieważ są zorientowani na osiągnięcie celu. Mężczyzna stara się znaleźć regułę, która zaprowadzi go tam, dokąd chce się dostać, i jeśli ta reguła sprawdzi się raz, skłonny jest stosować ją wielokrotnie.Oto zasada przewodnia prawie każdego normalnego mężczyzny: "Lepsze jest wrogiem dobrego". Dla wielu mężczyzn idea, że za każdym razem muszą ryzykować wypróbowanie czegoś nowego, jest frustrująca. Mężczyzna chce znaleźć regułę, która będzie zawsze skuteczna, tak by mógł się odprężyć dzięki seksowi, mając poczucie pewności. Mężczyźnie odpowiadają konkretne reguły gry.

Kobieta jednak czuje się najbardziej podniecona wtedy, gdy nie wie, co partner zrobi w następnej chwili. Przewidywalność zraża.

Seks: mechaniczny czy spontaniczny www.msfera.pl/seks-mechaniczny-czy-spontaniczny.html
 

edgars
 
EdgarS: Magia bukietu kwiatów www.msfera.pl/magia-bukietu-kwiatow.html

Aby zaspokoić kobiecą potrzebę romantyzmu, mężczyzna musi najpierw zrozumieć, czym jest romantyzm. Dawanie jej kwiatów i małych prezencików, noce w świetle księżyca, spontaniczne decyzje, zaproszenia do restauracji - wszystko to czar romantyzmu. Nie chodzi o to, że mężczyźni są niechętni stwarzaniu romantycznej atmosfery.

Magia bukietu kwiatów www.msfera.pl/magia-bukietu-kwiatow.html
 

edgars
 
EdgarS: Porno instruktaż www.msfera.pl/porno-instruktaz.html

Jeżeli zabieramy się za seks bez instruktora albo instruktorki, z reguły wypada to blado i niesmacznie i mijają całe epoki, zanim przekonamy się do tego całego wielkiego halo ponownie. Jaka kultura, takie w zakresie seksu instrukcje i instruktorzy. W kulturze konsumpcji instrukcje płyną wprost z głównego konsumpcyjnego przekaźnika, a mianowicie z ruchomego, kolorowego medium.

Porno instruktaż www.msfera.pl/porno-instruktaz.html
 

edgars
 
EdgarS: Gdy ukąsi cię żmija www.msfera.pl/gdy-ukasi-cie-zmija.html

Wakacje, urlop, wypoczynek na łonie natury... Wszystko pięknie, ale musimy pamiętać, że natura czasem broni się przed intruzem jakim jest człowiek. I choć sporo wiemy na temat postępowania w przypadkach niektórych użądleń, ukąszeń czy też pogryzienia, to jednak na temat ukąszenia np. żmii zygzakowatej wiemy niewiele, a warto.


Gdy ukąsi cię żmija www.msfera.pl/gdy-ukasi-cie-zmija.html
 

edgars
 
EdgarS: W drodze do rozwodu www.msfera.pl/w-drodze-do-rozwodu.html

Główną przyczyną rozwodu jest... małżeństwo. To oczywiście pewnik, którego nie trzeba udowadniać, ale jak wiemy nie każde małżeństwo musi zakończyć się rozwodem.

W drodze do rozwodu www.msfera.pl/w-drodze-do-rozwodu.html